محل تبلیغات شما

دربخش ادبیات روستا  بازندگانی شاعر دلسوخته ومحب اهل بیت در روستای آرک(مرحوم صفا قلی مرادی)  از زبان فرزندشا مرحوم  جلیل مرادی از نیکان وبزرگان روستا آشنا خواهید شد این متن گزارش برگرفته از آرشیوماهنامه خبری بهارستان آرک (مهر 81-ص 4) می باشد:

نشریه بهارستان: جناب آقای مرادی ضمن عرض سلام وخداقوت جهت شروع مصاحبه لطفا خودتان رابه طور کامل معرفی نمایید  

**اینجانب جلیل مرادی فرزند مرحوم صفا قلی مرادی متولد 1312می باشم شغل بنده کشاورزی بوده وعلاوه برآن فروشندگی شرکت تعاونی مواد مصرفی ونفتی آرک رابرعهده دارم 

نشریه بهارستان: لطفا درموردمرحوم پدرتان ازخصوصیات وزندگانی واشعار ایشان آنچه به خاطر دارید برای ماوخوانندگام محبوب نشریه بفرمایید .

**درابتدا باید درموردفامیل خودمان عرضکنم که درابتدا ((جلیلی)) بودهکه بعدها به ((مرادی))  لقب یافته ایم ودرباره مرحوم پدرم باید عرض کنم که من هشت ساله بودم که آن مرحوم درباره چگونگی سرودن اشعار خود مطالب را برایم بیان می کردند .مرحوم پدرم باتوجه به علاقه زیادی که به شعر وشاعری داشتند درآن زمان با توجه به محدودیت های فراوان  کار سرودن شعر را آغاز کردند  ابتدا اشعاری درقالب هجو می سرودند اما شبی در عالم خواب  میبیند که شخصی به ایشان می گویید از این به بعد درمدح   ائمه (ع) شعر بگو وشعر هجو را رها کن واز اینجا مسیر شعر سرایی ایشان به  تغییر می کند واولین شعر معروف ایشان درمدح مولا امیر المومنین علی (ع) می سراید 

نشریه بهارستان: جناب آقای مرادی گویا پدربزرگوارتان علاوه برسرودن شعر در زمینه های دیگری هم مهرت هایی داشته اند دراین مورد هم توضیح بفرمایید

** بله .ایشان علاوه برسرودن اشعارمدّرس  مکتب خانه قرآنی درروستا وروضه خوان ومداح اهل بیت (ع) هم بوده اند وهمچنین از خط بسیار زیبایی درزمینه های نستعلیق وشکسته نستعلیق برخوردار بوده اند   ضمنادرنوشتن اسناد ومدارک دارای تبحر خاص بوده اند 

نشریه بهارستان:جناب آقای مرادی درباره وضعیت معیشتی وسایر خصوصیات زندگی ایشان بفرمایید.

** مرحوم پدرم دامدار وگوسفندار بوده اندکه دراطراف همین روستا امرار معاش کردند وبعدها به علت خشکسالی وفقر وکمی درآمد  راهی نیشابور شده ودرسال 1323درهمین شهر دار فانی را وداع گفته ودر همان جا به خاک سپرده شد 

روحشان شادیادشان گرامی  

شادی روح مرحومان مغفوران ملا صفا قلی مرادی وفرزدبرومندشان مرحوم جلیل مرادی  همچنین ومرحومه مغفره منفرد همسرگرامی جلیل مرادی صلوات

السلام علیکم یا اهل بیت النبوة

اربعین ،حال وهوای کربلایی شدن

آرک بهشت گمشده خراسان جنوبی

مرادی ,مرحوم ,شعر ,ایشان ,بهارستان ,بوده ,صفا قلی ,قلی مرادی ,جلیل مرادی ,اهل بیت ,مرحوم صفا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کارآفرینی/استاد:دکترفرزانه اشکانی آفره مـــدارس شـــاد